web analytics

bel-boyunREEM Nöropsikiyatri Kliniğinde, bel ve boyun fıtığı tedavisinde, bir süredir  başarıyla uygulanmakta olan MLS Lazer+Hilt Lazer (Çift lazer tedavisi) neredeyse ameliyatlara eş değer olumlu düzelmeler sağlamaktadır. İşte çift lazer tedavisi ile birlikte PRP tedavisi uygulaması da Türkiye de bir ilk olarak merkezlerimizde hizmete girmiş bulunmaktadır. Artık bel ve boyun fıtığı hastaları güvenle geleceğe bakabilecekler.

Merkezlerimizde uygulanan, MLS Lazer; kemik, omur ve omurlararası disk patalojilerinin tedavisinde, HİLT Lazer ise kas dokusu, bağ dokusu gibi daha yumuşak yapıların patolojilerinde tedavi rolu üstlenmektedir. Bir ilk olarak uyguladığımız MLS+HİLT lazer tekniği hem sert ve hem de göreceli olarak daha yumuşak dokularda ödem çözücü ve enflamasyon giderici rolleri ile etkin bir tedavi sağlamaktadır. Böylelikle protrude (patlamış) disk patolojilerinde bile tatminkar sonuçlar vermekte, hastaların  ameliyatsız düzelmelerini sağlamaktadır. Çift lazer tedavisinin en avantajlı yanı ise diskal herniler, diz ve kalçar kireçlenmeleri gibi patolojilerde yan etkisiz doğal bir iyileşme sağlamasıdır. Hastalıklı dokularda ödem ve enflamasyon giderilince, tablo doğal yapısına dönüş yapmakta örneğin omurilik ve sinir basısı yapan disk patolojileri zamanla normal yerine dönüş yapmaktadır.

PRP de ise, hasta kanı alınarak santrifüj yöntemi ile plazma ayrıştırılmakta, trombositlerden zengin olan bu serum bölümü, özel olarak hazırlanmış DNA aktivatörü ile birleştirilerek yine hastalıklı bölgeye enjekte edilmektedir. Herhangi bir kimyasal madde içermeyen bu uygulama ile vücudun kendi iyileştirici gücü aktive edilmekte böylelikle doğal iyileşme sürecine katkı da bulunulmaktadır. MLS ve HİLT lazerin ödem ve enflamasyon giderici etkisi, PRP’nin doğal iyileştirici gücü ile birleşince ortaya mükemmel sonuçlar çıkmaktadır. PRP aynı mantıkla; omuz, dirsek, diz, el ve ayak bileği, leğen kemiği, kalça kireçlemeleri ve patolojilerinde tatmin edici iyileşmeler oluşturmaktadır. Ayrıca topuk dikeni, ayak tabanı ağrıları, kronik sırt ağrıları ve kaynamamış kemikler gibi problemlerde de yine başarıyla uygulanmaktadır.

Böylelikle PRP,  sadece cilt kalitesini arttırıcı, kırışıkları önleyici, cilt yenileme ve gençleştirme, saç dökülmesini önleme ve yeni saç oluşumu sağlama gibi yaygın kullanımlarının dışında ağrı tedavisinde de başarıyla kullanılmaya başlanmıştır.