Ameliyatsız Yüz Gerdirme – Ultherapy

Ameliyatsız Yüz Gerdirme – Ultherapy

AMELİYATSIZ YÜZ GERDİRME

Ulthera ya da ultherapy odaklanmış ses dalgaları kullanarak cildin 5 mm kadar derin dokulara ulaşabilen ve burada kollajen üretiminin tetiklenmesine dayanan bir tedavi yöntemidir. Diğer ameliyatsız yöntemler olan radyofrekans ve lazerler asla bu derinliğe inemezler. Üstelik radyofrekans ve lazerler, sonradan düzelse bile cildin soyulması ve yaralanması gibi istenmeyen durumlara neden olurlar. Bu nedenle kişi bir hafta 10 gün gözlerden uzak olup yüzünün iyileşmesini bekler. Halbuki ultherapy de hiç kimse sizin yüz gerdirme ve lifting yaptırdığınızı anlayamaz. İşlem biter bitmez evinize, işinize dönebilirsiniz.

Ulthera görüntüleme ultrasonuyla birlikte kullanılan, deride hasar yapmadan 5 mm aşağıda odaklanarak, bağ dokusuna etki edebilen bir odaklı bir ultrason cihazıdır. Cilt altını görerek yolladığı atışlarla odaklanmış ultrason gücüyle deri altındaki bağ dokusu tabakasını, subdermal tabakayı kontrakte eden, yenileyen ve geren ısı hasarları meydana getirir. Nihayetinde cilt altında küçük iyileşme odacıkları oluşturarak yapılan ameliyatsız yüz gerdirme ve gençleştirme gerçekleştirilmiş olur. Uygulama esnasında cilt altı dokularının, adeta bir dikiş makinesi ile örülme gibi sıkılaşması ve gerilmesi söz konusudur.

Ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma ya da yanak gerdirme yöntemi olan Ulthera, yaşlanma ile cilt ve cilt altı dokularda ortaya çıkan gevşeme, yumuşama ve sarkmaları ortadan kaldırır. Ulthera ile uygulama sahasına göre değişen 30-60 dakikalık bir seans ardından elde edilen sonuç, cilt ve cilt altı bağ dokusunun güçlenmesi ve gençleşmesi ile meydana gelmektedir.

Ulthera ile yeni üretilen 1,5 mm lik başlıklarla artık kırışıklık tedavisi yapmakda mümkün olmaktadır. Ultheranın kırışıklık tedavisi de diğer tüm lazer tedavilerinden farklı olarak ciltte kızarıklık vede soyma yapmamaktadır. Ulthera ile göz çevresi kırışıklıkları, dudak ve ağız çevresi kırışıklıkları, boyun kırışıklıkları, yanaklardaki kırışıklıklar klasik Ulthera uygulamasından farklı olacak şekilde tedavi edilebilmektedir.

Ulthera Nasıl Uygulanır?

Ulthera yani ameliyatsız yüz germe yanak estetiği işlemi uygulamasında transducer adı verilen ultrasound başlık cilde değdirilerek cilt ve cilt altı doku cihazın monitöründe görüntülenir. Bu sayede tamamen görerek bir uygulama yapılmış olunur. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4.5 mm ve 3 mm altına fokuslanmış odaklanmış termal ısı odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması yenilenmesi sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan olumsuz etkilenmez.

Ulttherapy, tedavi esnasında cildin altını görüntüleme özelliğine sahip dünyada tek ve ilk teknolojiye sahiptir. Bu özellik, uygulamanın doğru derinlikte yapılmasını sağlar. Ayrıca tedaviyi yapan hekime hata yapma ihtimali bırakmaz.

Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar, cilt altı dokular kendini yenilemeye başlar ve ciltte yeni kollagen oluşumu sağlanır. Güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek, zaman içinde ameliyatsız cerrahi olmayan bir yüz germe etkisi oluşur.

Ulthera sadece tek seanslık bir tedavidir.

Ultherapy’nin radyofrekans ve lazer uygulamalarından önemli bir farkı da sadece tek bir seans yapılmasıdır. Mevcut yüz gerilmesi 6 ayda bazen de 1 yılda maksimuma çıkar ve 2-3 sene bu halini korur. Ancak bilindiği üzere doğal bir yaşlanma süreci vardır. Bu nedenle gençleşmenin korunması, hatta daha da artarak devam etmesi için 2 yılda bir tekrarlanması önerilir.

Ulthera Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Ulthera; ameliyatsız yüz germe amacıyla yanaklara ve orta yüze, çene çizgisinde sarkmaları olan hastalara, çene çizgisi belirginleştirmede, boyun ve gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla boyuna, kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine, alın bölgesinde toparlama amacıyla alına, üst göz kapağındaki deri fazlalıklarını azaltmak ve toparlamak amacıyla göz kapaklarına, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolteye uygulanmaktadır. 1,5 mm lik uygulamada aynı bölgelerde kırışıklık düzeltmek amacıyla uygulanabilmektedir.

Ulthera Uygulaması Ne Kadar Sürmektedir?

Ultherapy uygulamasının süresi ulthera yapılan bölgeye göre değişmektedir. Ultherapy uygulama yapılan bölgeye göre 30-60 dakika arasında sürmektedir. Tüm yüze uygulama yapıldığında 1 saat kadar sürmektedir.

Uygulama Sırasında Neler Hissedilir?

Ultherpy uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de, hastalar uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık “iğne batması” gibi tanımlamaktadırlar. İşlem sırasında cilt altı dokuları ağ gibi örüldüğü, dikiş makinesi gibi tarandığı için hafif ve belirgin ağrı oluşturmayan rahatsızlık hissi vermesi normaldir. Hastalar bu hafif ağrı hissini rahatlıkla tolere edebilmektedirler. Bu odaklı ses dalgası enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığı ve böylelikle Ultherapy’ nin ciltte lifting ve sıkılaşma etkisi meydana getirdiği anlamını taşımaktadır. Ulthera uygulama sırasında hissedilen bir duyguda dokuların altında oluşan sıcaklık hissidir.

Ulthera Uygulamasında Anestezi Gerekir mi?

Ulthera uygulaması herhangi bir anesteziye gerek olmadan yapılabilen bir tedavidir. Krem tarzında emla gibi topikal lokal anestezik kremler derin klasik ulthera uygulamasında bir fayda göstermezler. Kremli uygulama daha çok kırışıklık tedavisi sırasında uygulanmaktadır. Çok hassas olan kişilerde bazı alanlarda lokal anestezi yapılabilmektedir. Bazı hastalar ise hafif uyku sedasyon tarzı uygulamalar isteyebilirler.

Uygulama Sonrasında Neler Beklenmelidir?

Ultherapy merkezinde yapılan uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Ulthera sonrasında ciltte yanık, leke, morarma gibi bir yan etki oluşmaz. Bazı kişilerde uygulama sonrası çok hafif bir kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir. Dolayısıyla bu uygulama sonrasında gizlenmek zorunda kalmazsınız. Hemen akabinde hafif bir sonuç elde edilmektedir.

Ulthera nın Diğer Ameliyatsız Yüz Germe İşlemlerinden Farkı Nedir?

Ulthera, fokus yani odaklı ses dalgası teknolojisinin kullanıldığı tek cilt sıkılaştırma, ameliyatsız yüz germe yöntemidir. Ciltte tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır.

Ulthera sadece yüzeyel değil derin dokuları da düzeltebilen onaran tek cihazdır.

Uygulama sırasında cilt altı dokuları görmek çok önemlidir. Çünkü tam olarak ısı etkisi yaratmak istediğimiz ve tedaviyi planladığımız taşıyıcı tabakayı görerek atış yapma imkanı sağlanır. Bunu hiçbir lazerde ya da uygulamada elde etmek mümkün değildir. Uygulamanın amacı, cerrahi yöntemlerle kesilerek çıkartılan tabakayı ve dokuları erken safhada, tam bozulma oluşmadan ameliyatsız bir şekilde dışarıdan küçültmek, büzüştürmek ve oluşan hasarın etkisiyle yeni kolajen üretimi sağlayarak cildin gerginleşmesini ve yenilenmesini sağlamaktır.

Ultherapy Güvenli Bir Yöntem midir?

Ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır ve klinik denemelerde herhangi bir yan etkisi olmadığını ispatlamıştır. Ulthera Amerika F.D.A onaylı bir cihazdır. Bilinen belirgin bir yan etkisi bulunmamaktadır. Her tıbbi uygulamada olduğu gibi doktorunuz konu ile ilgili gerekli açıklamaları yapacaktır.

Ulthera Uygulaması Sonrasında Sonuçlar Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Tek bir ulthera uygulaması ardından rejenerasyon ve yenilenme süreci hemen başlar, ilk anda bile hafif bir lifting etkisi görülmektedir. Bu durum özellikle çene çizgisinde ve boyunda daha belirgin olmaktadır. Ancak istenen sonucun ortaya çıkma süresi 90 gün sonradır. 6 ay sonrasında tam sonuç alınmış olur. Cilt uygulama sonrası her geçen gün daha iyi görünmeye başlar, 1 hafta sonrasında cildinizi daha iyi hissedersiniz, 1 ay sonra etkiler görünür hale gelir, 3 ayın sonunda sonuç gözlenmeye başlar, 6 ay sonrasında ise en iyi hale gelmiş olur.

Kimler Ulthera Uygulaması İçin Uygun Adaylardır?

Cildinde gevşeme veya sarkma olan tüm kişiler Ulthera için uygun adaylardır. Özellikle 35-70 yaş arası cilt yapısı gevşediği için tedavide ideal yaş aralığıdır. Ancak daha genç yaşlarda yapılmasında da bir sakınca yoktur. Yüzünün yaşlanmasından ve kırışmasından şikayetci herkes bu tedaviden faydalanabilir. Ultherapy teknolojisinden sonra özellikle yurt dışında yüz estetiği için ameliyat oranları önemli düzeyde azalmıştır. Üstelik ameliyatların anestezi riski ve bir takım komlikasyonları vardır. Ameliyat sonrası ağrı, şişlik ve uzun nekahat dönemi de ayrı sorunlardır. Ultherapy yüz estetiği için ameliyat olmuş kişilere de başarıyla uygulanabilmektedir.

Koltuk altı terlemelerine son

Koltuk altı terlemlerinden çok şikayetçi olanlar, biraz beklesinler. Çünkü çok yakında sizi koltuk altı terlemelerinden hayat boyu kurtacak yeni bir ulthera ultrason başlığı hizmete girmek üzeredir ve bununla ilgili çalışmalar tamamlanmıştır. Bu işlem aynı zamanda 3-4 ayda bir tekrarlanan ve oldukça ağrılı bir yöntem olan botox uygulamalarını da ortadan kaldıracaktır.

Ulthera Seans Fiyatları Nedir?

Ulthera seans ücreti fiyatı yapılacak bölgeye ve uygulama atış sayısına göre değişmektedir. Gerek REEM levent gerekse REEM kadıköy (Bağdat Caddesi) merkezlerimizde çok atışlı protokolle uygulama yapılmaktadır. Buda sonucun iyi olması için çok önemlidir. Ulthera seans fiyatı tüm yüz ve boyuna bütün olarak yapılabileceği gibi, bölge bölgede uygulanabilir. Bu durumun fiyatı elbette tüm uygulamaya göre daha düşüktür. Bunun için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

Dr. Mehmet Yavuz
ESTEREEM
Web : http://www.estereem.com/

 

Yorum Bırakın →

Yorum Bırakın

Cevap iptal