Merkezimizde hizmete sunduğumuz ozon sauna terapi, sağlığı kötü yönde tehdit eden yağlar, yağ asitleri, metabolik elementler ve zararlı toksinlerin kalbe yüklenmeden vücuttan atılmasına yardımcı olur. Böylece vücudun aşırı yağlanmasını önler, sağlıklı kilo vermeyi temin eder.

Ozon sauna sağlıklı olarak zayıflamaya neden olur.
Düzenli ozon sauna seansları ile haftada 1 kilo zayıflamak mümkündür. Hatta biraz karbonhidratları kısıtlayarak bunu daha da arttırabilirsiniz. Nitekim uygulanan bir seansta ortalama 250-450 arasına kalori harcanmaktadır. Bu 2-2,5 saatlik aktif spora eş değer bir kalori kaybıdır. Bu nedenle günde 2-3 saat aktif spora zaman ayıramayanlar için eşsiz bir alternatif kalori kaybı ve zayıflama yöntemidir.

Ozon sauna selulitleri yok eder
Sellulit özellikle kadınların çok şikayetçi oldukları bir problemdir. Ozon sauna vücuttaki bu iltihabi yağ birikimlerini de yok eder. Bir yandan kilo verirken bir yandan da selulitlerden kurtulabilirsiniz. Niteki spor aktiviteleri ile zayıflayabilirsiniz ama selülitleri yok edemezsiniz.

Ozon sauna cildi güzelleştirir ve ipeksi bir yumuşaklık verir
Ozon sauna tedavi ile vücudun maruz kaldığı ozon buharı, cildin epiderm tabakasını yeniler, ipeksi bir yumuşaklık katar. 5-6 seans sonra cildinizin yumuşacık olduğuna şahit olursunuz. Ayrıca çeşitli cilt hastalıklarını tedavisinde önemli rol oynar. Bakterileri ve mantarları yok ederek cildi enfeksiyonlardan korur.

Özetle ozon sauna terapisinin faydaları şunlardır;
1. Laktik asit üretimini azaltarak kasların gevşemesini sağlar.
2. Toksinleri okside ederek ter ile atılmasını sağlar.
3. Kan dolaşımını artırarak incinmiş kasların daha çabuk iyileşmesini sağlar.
4. Virüs,bakteri ve mantarları yok eder.
5. Organların ve iç salgı bezlerinin metabolik süreçlerini hızlandırır.
6. Daha temiz daha yumuşak yenilenmiş bir cilt sağlar.
7. Kronik yorgunluk durumlarını ortadan kaldırarak dinamizm sağlar.
8. Bağışıklık sistemini güçlendirir.
9. Vücudun doğal toksin arındırma sürecine yardım eden oksijen miktarını artırır.